Den třetí - pondělí

14.08.2018 06:19

Hned z rána nastává tvrdé prověření fyzických schopností. Výběh do kopce. První ruměnce ve tváři, první slzy, útěky do nemocí. A to teprve byl transport na START. Následuje rozpis tratí dle kategorií. Pot se řine po tvářích a metry se jen těžce ukrajují. Noha nohu mine. Píchání v boku. Po doběhu švihadlo. Z nepřítomných pohledů čteme – proč jsem trochu netrénoval? Já už nemůžu....

Následuje protažení a běh zpět (bez problémů, to je z kopce)…pro bližší upřesnění vyzdvihujeme výkon 5-ti letého účastníka, vzdálenost měřeného úseku 1800m, čas 19.27, volný terén s převýšením….samozřejmě nebyl první, ale zdaleka ne poslední!!!!

Po vydatné snídani trénink – techniky, techniky a zase techniky. Slunce svítilo naplno, a tak jsme ještě stihli vyrobit táborová trička. A dařilo se, někteří jsou již v této oblasti profíci. Oběd byl luxusní, boule za ušima, napchaný břuch. Slunce stále pálilo, a tak hurá do vody – za posledních 20 let jsme nezažili lepší podmínky. Sice je asi o 1,5m méně vody, ale křišťálově čistá. Ale ne všichni se ke koupání dostali. Byli i tací, co raději a zcela dobrovolně místo koupání běhali, protože si potřebovali popřemýšlet, proč místo klidu křičí, honí se po baráčku, vyhazují si věci navzájem z oken, nenechají druhé v klidu.

Nakonec jsme se všichni sešli na startu hry Mamuti, a že se letos urodili, 4 mamuti, 4 šavlozubci. Někdo něco ulovil, někdo byl několikrát sežrán, někdo si tahal trní z lýtek….závěr dne patřil nácviku na pásky před i po večeři – která předčila i luxusní oběd. Prázdné talíře mluvily za všechno. Osazenstvo odpadlo a doporučený klid bez noční hry všichni uvítali a v 22.00 by nikdo nehádal, že tu někdo bydlí. Překvapení v podobě brzké ranní hry potkalo ty největší, ale to až zase zítra ….

 

Málem bych zapomněl:Budišovské MÉÉNY 2018-3.pdf

 

PS: První zapsaný pásek!

Zpět