Den první

12.08.2018 19:10

Odjezd a první večer za námi.

Bylo až s podivem, jak se všechno stíhalo a zorganizovalo. Ovšem až do příchodu oné SMS od dopravce s 70min zpožděním, z kterého vyplynulo, že by děti cestovaly až do večera. A záhy to nabralo ten správný směr a rychlost. Na pozadí probíhala storna jízdenek (kdy slečna „krása x rozum = konstanta“) stále ve svém PC viděla jen ½ účastníků zájezdu. Následovalo hromadné odbavování u jiného dopravce. Nahánění pozdě chodících nebo nezvěstných. Minuty plynuly. Drama.

Situace se zvládla téměř dokonale. Klikaté cesty nakonec svedly všechny do cíle. Nepopírám lehké přemýšlení, zda i batožina bude komplet. To se záhy projevilo, kdy při vybalování jedna sestro-bratrská skupina jala podezření, že kufr zkrátka není. A na mou duši, na psí uši, na kočičí spřežení všechno, fakt úplně všechno  prohledali. Ale prostě není.

Krátkým a věcným vytěžením nejstaršího ze skupiny se zjistilo, že na 100% ho viděla při vykládávání z přepravníku. Nastal nádech, výdech a sejití schodů, kdy pod nimi na ploše 5x5m stál na kolečkách sám, osamocen a opuštěn šedý skořepinový kufr se jménem zapomenuvšího….

Po krátkém seznámení s okolím a pravidly nastala kýžená večeře. No, nevím, jak jste svědomitě vyplnili položku – kdy toto jídlo dítě určitě nesní – ale právě tito si i přidávali. Jestli to bude takto pokračovat, tak super pro všechny. Hlad je prostě nejlepší kuchař.

Zvládli jsme i první noční hru, dokonce převážně bez baterek. Boje to byly lité a první bojové šrámy vypadaly krvavě, ale nakonec se zjistilo, že jsou to pouze rozmačkané ostružiny. Velcí si zkrátka zabojovali a malí i nejmenší překonali bojácnost (podezřívám, že některé z bojovnic raději roli chůvy nejmenších převzaly, než aby samy v noci v lese záškodnictví konaly). Po dobojování většina dopila pouze čaj a místo druhé večeře zamířila do postýlek. I spánek je součástí programu.

+ bonus. První foto v galerii.

A tradičně: Budišovské MÉÉNY 2018-1.pdf

Zpět